Svetlobna hitrost razvoja digitalizacije gospodarstva in informacijske tehnologije ter vedno številčnejša povezanost naprav s spletom pod vprašaj postavlja varnost naše kibernetske prisotnosti.
Odvisnost od IT-sistemov in omrežij postaja vse pomembnejša, dodatne izzive pa predstavlja tudi vse bolj pogost pojav kibernetskih incidentov ter motnje poslovanja in njihovi finančni vplivi.
Grožnje kot so kibernetski napadi lahko resno vplivajo na delovanje podjetja kot tudi na njegov ugled v javnosti, saj se na videz nedolžna napaka lahko spremeni v katastrofo širokih razsežnosti, ki za seboj pusti ne le slabega ugleda, ampak tudi nezaupanje strank/naročnikov v podjetje.
Ravno kibernetski napadi vseh vrst so postali ena glavnih nevarnosti v poslovnem svetu, zato postajajo naložbe v informacijsko varnost ena izmed pomembnejših postavk vsakega podjetja. Vodilni v podjetju imajo pri tem pogosto težave, saj nimajo ustrezne ocene stanja, ki bi lahko bila podlaga za pripravo strategije naložb v kibernetsko varnost.
Podatki slovenskega inštituta za kibernetsko varnost SI-CERT kažejo, da se število kibernetskih napadov na posameznike in podjetja povečuje.
Opaziti je, da gre večinoma za manjša in srednje velika podjetja, ki informacijski varnosti ne posvečajo dovolj pozornosti, česar se kibernetski kriminalci vse bolj zavedajo. Prav tako pa je opaziti, da ta podjetja nimajo zavedanja o osnovah informacijske varnosti kot je pomembnost ustvarjanja varnostnih kopij ali pa imajo zanje popolnoma neustrezne nastavitve.
Tveganjem na področju informacijske varnosti se podjetja lahko izognejo ali pa se nanje zelo dobro pripravijo s Sistemskim varnostnim pregledom IT okolja.
Sistemski varnostni pregled IT okolja
predstavlja prvi korak k zagotavljanju kibernetske varnosti podjetja, hkrati pa deluje kot eno izmed orodij za preverjanje stabilnosti informacijskega sistema. Nudi uvid v njegove pomanjkljivosti in izpostavi manevrski prostor za izboljšave.
Deluje kot orodje za preverjanje delovanja in učinkovitosti obstoječih varnostnih rešitev, omogoča zaznavanje škodljive programske opreme v IT okolju, prepoznava interne računalnike in aplikacije, ki predstavljajo tveganje.
Njegov cilj je zagotoviti čimbolj jasne in razumljive kazalnike, ki dovolj natančno prikažejo realno stanje, na podlagi katerega se vodstvo lažje in bolj suvereno odloči, katere bodo naslednje aktivnosti in naložbe za prehod na višjo stopnjo zaščite pred kibernetskim kriminalom in drugimi varnostnimi incidenti.
Z odločitvijo za Sistemski varnostni pregled podjetje močno zmanjša tveganje pred potencialno visokimi stroški in težavami, ki lahko nastanejo na področju informacijskega okolja in njegovih virov.
Deluje tako, da »skenira« vsak kotiček IT okolja in omogoči, da:
- pridobite jasno sliko o stopnji varnosti organizacije, kar pomeni, da preverite učinkovitost varnostnih rešitev, mehanizmov in ukrepov,
- preverite delovanje zastavljenih varnostnih politik,
- preprečite ali vsaj ublažite tveganja in potencialno poslovno škodo ob morebitnem varnostnem incidentu (hekerski napad, izguba podatkov ob naravni katastrofi ali požaru,…)
- otežite delo hekerjem.
Nanj se lahko prijavite tako, da izpolnite spodnji obrazec ali nas pokličite na 059070105.
Pametna odločitev
Kaj pridobimo z brezplačnim IT pregledom?
- Analizo tveganja trenutnega stanja in
- Predlog strategije prehoda v varen oblak za vaše podjetje.